Vállalási feltételek

Vállalkozási feltételek írásos tájékoztatója a járművezető képzésre jelentkezőknek

Képző szerv: Balikó György EV.

Cég formája: Egyéni Vállalkozó

Működési engedély száma: Nyilvánt.szám: 5742936

Képzési engedély száma: KE/ST/82/A/3619/1/2016.

Iskolavezető neve: Balikó György

Iskolavezetői igazolvány száma: 04-002/2006

Ügyfélfogadás

- címe: 5630 Békés, József A. u 12.

(Dr. Hepp Ferenc Ált. Iskola)

- telefonszáma: 06-20/9808097

- mobil: 06-20/9808097

- időpontja: hétfőtől-péntekig 07,00-09,00 óráig

- e-mail címe: bgyrutin@gmail.com

- web oldal: https://baliko-autosiskola.webnode.hu/

Telephelyeink: 5630 Békés, Hajnal u 63/1

Engedélyező hatóság: Építési és Közlekedési Minisztérium

Székhely: 1054 Budapest, Alkotmány u. 5

Postai cím: 1358 Budapest, Pf. 14.

Telefonos ügyfélszolgálat: +36 (1) 795 3300
Hétfő: 9:00-12:00
Kedd: 13:00-16:00
Szerda: 9:00-12:00
Csütörtök: 13:00-16:00
Péntek: 9:00-12:00

Felügyeleti szerv: Építési és Közlekedési Minisztérium

Székhely: 1054 Budapest, Alkotmány utca 5.

Postai cím: 1358 Budapest, Pf. 14.

Telefonos ügyfélszolgálat: +36 (1) 795 3300

KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság

Délalföldi Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Osztály Békés Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály

5600 Békéscsaba, Szarvasi út 107. Tel.: 06-66-549-340 ; e-mail: bekes@kavk.hu

Nyitva: hétfőtől – szerdáig 8-12, 13-15-ig, csütörtökön - pénteken 8-12 óráig.

A tanfolyamra való felvétel feltételei és módja:

A járművezetői tanfolyamra való felvétel előtt a képző szervnek a tanulóval teljes képzési szolgáltatásra irányuló írásbeli szerződést kell kötni. A fiatalkorúval kötött írásbeli szerződést a törvényes képviselőnek is alá kell írnia.

A tanfolyamra az vehető fel, aki a 326/2011. Kormányrendeletben (XII. 28) meghatározott életkort betöltötte, "B" kategória esetén 17, annál legfeljebb fél évvel fiatalabb, továbbá megfelel az elméleti vizsgára bocsátás feltételei közül a 24/2005. (IV.21.) GKM rendele(10)53 A tanuló az alapfokú iskolai végzettségét legkésőbb az első vizsga napján a 10. § (4) bekezdésben meghatározottak szerint igazolja a vizsgaközpont részére. - így különösen a külön jogszabályokban megfogalmazott orvosi, pályaalkalmassági és közlekedésbiztonsági feltételekről – igazoltan tájékoztatásban részesült.

Tájékoztató:

  • Orvosi alkalmasság igazolása: (I. csoportú orvosi alkalmasság, csak "B" kategóriás jelentkezők esetén) Az igazolást Az Új Tanulói Adatlapon kell Becsatolni a Vizsgaközpont részére.PÁV vizsgálaton csak az ötödik sikertelen forgalmi vizsga után kötelező megjelenni. Erről tájékoztatást a sikertelen vizsga után kap a jelölt.
  • Az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a Jelentkezési Adatlaplapon kell nyilatkozni. A bizonyítvány bemutatása: (10)53 A tanuló az alapfokú iskolai végzettségét legkésőbb az első vizsga napján a 10. § (4) bekezdésben meghatározottak szerint igazolja a közlekedési hatóság részére. 9. § (10) bekezdésében meghatározott feltétel igazolható a b) az iskolai végzettség igazolására szóló okmány ba) eredeti példányával. bb) a közjegyző vagy a kiállító által hitelesített példányáva

A Tanfolyamra jelentkezéskor le kell adni:

- személyi igazolvány

- lakcímkártya

- esetlegesen meglévő vezetői engedély másolatát!

(Ezeket az adatellenőrzés időtartamáig kell az iskolavezető rendelkezésére bocsájtani). Személyi adataiban vagy a járművezetési jogosultságában történt változást 15 napon belül köteles bejelenteni a KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Dél-alföldi Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Osztály Békés Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály H-5600 Békéscsaba, Szarvasi út 107. Telefon: +36-66-549-340 E-mail: bekes@kavk.hu


A tanfolyam tantárgyai és óraszámai:

A "B" kategória tanfolyamának tantárgyai és óraszámai: (minimum)

Elmélet:

- Közlekedési ismeretek: 16 óra

- Járművezetés elmélet: 8 óra

- Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek: 4 óra

Összesen: 28 óra

Járművezetési gyakorlat:

- Alapoktatás: 9 óra

- Főoktatás: 20 óra (V: 14, O:4, É:2)

Összesen: 29 óra

Az alapvizsgán az oktatásban teljesített 580 km-nek is meg kell lenni.

Az elmélet órái 45 percesek, a gyakorlati órák 50 percesek, melyek között legalább 10 perces szünetet kell tartani.

A napi maximum elméleti óraszáma 4

Gyakorlati órák alapoktatásban 2, főoktatásban 2+2 óra, közte legalább 1 óra szünet közbeiktatása szükséges.

A tanfolyam díjai:

"B" kategória

- elmélet: (tanulónként) 50000.-Ft.

(K+JE+Szü)

- gyakorlat: (A+Fv+Fe+Fo) 9000-Ft/óra (képző szerv által biztosított jármű esetén)

- mozgáskorlátozott jelölt esetén

(ha a jelölt biztosítja a járművet) 5000.-Ft/óra

Az elméleti képzés díját a tanfolyamra jelentkezéskor, a vezetési gyakorlat díját a vezetés megkezdése előtt kell az Egyéni Vállalkozó számlaszámára átutalva megfizetni,vagy készpénzben személyesen megfizetni. A befizetést igazoló tranzakciós jóváhagyást kell bemutatni az iskolavezetőnek, illetve a szakoktatónak. Az elméleti képzés díja a tanfolyam abbahagyása esetén nem jár vissza.

Az elméleti tanfolyam tanóráinak pótlása kötelező, melynek óradíja 2.000.- Ft. A hiányzás miatt a pótlás kötelező. A gyakorlati pótórák szükségességének megállapítása a jelölt és az oktató közös megegyezése alapján történik, melynek díja megegyezik az előbb említett tanfolyam gyakorlati díjaival, és befizetése az Egyéni Vállalkozó megadott számlaszámára átutalva, illetve készpénzben (számla illetve nyugta ellenében) megfizetni. Az elméleti képzés 5630 Békés, József Attila u 12. (Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola.) Tantermében ill. E-learning formában végezhető. A ,,B" kategóriás gyakorlati képzés alapoktatási része Békéscsabán - bérelt tanpályán, - igény szerint gyakorlás céljából igénybe vehető. A főoktatás tematika és előírások alapján Békéscsaba belterületén történik.

A vizsga díjai:

"B" kategória

- Közlekedési alapismeretek: 4600.- Ft

- Forgalom: 11000.- Ft

"Eü" Közlekedési Elsősegély nyújtási Ismeretek: 15500.- Ft.

Az elméleti vizsgák díját az elméleti vizsgák előtt, a többit az egyes gyakorlati vizsgákat megelőzően a (KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Dél-alföldi Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Osztály Békés Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály H-5600 Békéscsaba, Szarvasi út 107. Telefon: +36-66-549-340 E-mail: bekes@kavk.hu ) részéreaz AUTÓSISKOLA gyüjtőszámlájáról kell megfizetni , kivéve az elméleti pótvizsga BANKKÁRTYÁVAL a KAV. pénztárában is megfizethető . A vizsgadíjat a mindenkori hatályos jogszabály határozza meg, mely a tanfolyam indításakor kerül kihirdetésre. Tanfolyam ideje alatti változásról hatályba lépésekor tájékoztatom. A Közlekedési Elsősegély nyújtási ismeretek vizsgadíját a Vöröskereszt által megadott számlaszámra kell elutalni!

A vizsgára bocsátás feltételei:

Érvénytelennek kell minősíteni a hatóságnak azt a járművezetői vizsgát, amelyet a hatóság félrevezetésével, hamis adatok közlésével, illetve rendeletben vagy más jogszabályokban meghatározott feltételek hiányában vagy a vizsgáztatás szabályainak megsértésével tettek le.

- Elméleti vizsgára bocsátás feltételei:

10. § (1) Elméleti vizsgára az bocsátható, aki:

  • a tanfolyam elméleti részét az 5. § (3) bekezdésében foglaltak szerint elvégezte és az első vizsgajelentésig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb mint kilenc hónap telt el, továbbá a 7. § szerinti igazolást a vizsgaközpont részére a jelentkezési lapon bemutatta, vagy annak elvégzése alól a 4. § (6) bekezdésében foglaltak alapján mentesült, továbbá aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló rendelet alapján tanfolyammentes vizsgát tehet.

10. § (1) bekezdés e) a gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetében az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési adatlapon nyilatkozik.ill. (10)53 A tanuló az alapfokú iskolai végzettségét legkésőbb az első vizsga napján a 10. § (4) bekezdésben meghatározottak szerint igazolja a vizsgaközpont részére.

10. § (5) bekezdés – amennyiben a tanuló a tanfolyam kezdetétől számított 12 hónapon belül nem teszi le sikeresen az elméleti vizsgáit, akkor csak a teljes tanfolyam megismétlését követően jelenthető ismét elméleti vizsgára.

f) a vizsgára való jelentkezésig a bizonylati album szerinti azonosítók szerepeltetésével – a külön jogszabályban meghatározott módon az igazgatási szolgáltatási díjat a képzőszerv -gyüjtőszámlájáról- vagy a Elméleti Pótdíjat BANKKÁRTYÁVAL a pénztárba megfizette.

A felmentésre jogosultak köréről szakirányú végzettségek vagy érvényes vezetői engedélyek esetén a 24/2005 GKM rendelet 3.sz. mellékletének 4. pontja ad tájékoztatást.

- "B" kategória: 17. életévét betöltötte, vagy legfeljebb 3 hónappal fiatalabb, közoktatási intézményben végzett képzés esetén legfeljebb 6 hónappal fiatalabb

- megfelel a külön jogszabályokban meghatározott egészségügyi és pályaalkalmassági, valamint - írásbeli nyilatkozata alapján - a külön jogszabályban meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek,

- nem gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetén, írni, olvasni tud,

- a gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetén az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési lapon nyilatkozik.

a külföldi bizonyítványok és oklevelek esetén olyan - hatáskörrel rendelkező - magyar hatóság által hozott elismerő határozattal, honosítási záradékkal, hatósági bizonyítvánnyal, hatósági igazolással, tájékoztatással vagy három hónapnál nem régebbi Magyarországon felsőoktatási intézmény által kiállított hallgatói jogviszony igazolással, amely kimondja, hogy az adott bizonyítvány vagy oklevél legalább alapfokú végzettséget igazol vagy annak meglétét előfeltételezi.

- Gyakorlati vizsga:

- "B" kategória: 17. életévét betöltötte

A gyakorlati vizsgákat, illetve ezen tantárgyak oktatását csak valamennyi elméleti tantárgy sikeres vizsgája után lehet elkezdeni.

Közoktatási intézmény által végzett képzés esetén elméleti vizsgára bocsátható az is, aki a jogszabályban meghatározott életkornál legfeljebb 3 hónappal fiatalabb, azonban forgalmi vizsgára csak a jogszabályban meghatározott életkor betöltése után bocsátható.

Forgalmi vizsga - a "B" kategóriás képzés kivételével - sikeres járműkezelési, vagy rutin és biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés vizsga után tehető.

Aki a vizsgán valamely vizsgatárgyból nem felelt meg,a következő vizsgát a vizsgaközpont által felajánlott vizsgaidőpontokból választva azonnal jelentkezhet!

Forgalmi vizsga előtt nyilatkozatot kell tenni a vezetőképes állapot meglétéről.

11. § (7) Amennyiben a tanuló (3) vagy (5) bekezdésben foglaltak alapján mentesült az elméleti tanfolyam és vizsga alól gyakorlati vizsgáit a vezetési karton hitelesítésétől számított 12 hónapon belül kell sikeresen teljesítenie. A 12 hónapon túl kizárólag a (3) bekezdés alapján mentesülők esetében a teljes gyakorlati képzés az (5) bekezdés alapján mentesülők a teljes képzés megismétlését követően jelenthető újabb vizsgára.

Vizsgákra a személyét azonosító fényképes igazolványt, illetve ha van vizsgaigazolást vagy vezetői engedélyét vigye magával (szükség esetén szemüveget is).A személyi igazolvány cseréje alatt a fényképes és érvényes útlevél lakcímkártyával együtt alkalmazható. Ezen okmányok hiánya esetén a vizsga nem tartható meg, és újabb vizsgára csak ismételt vizsgadíj befizetése után kerülhet sor.

A tanulók egyéni jelentkezés alapján részt vehetnek az iskolában szervezett közlekedési elsősegélynyújtó tanfolyamon, külön megállapodás szerinti díjazás ellenében. A Magyar Vöröskereszt által kiállított "Igazolás" bemutatása feltétele a vezetői engedély kiadásának, melyet bármely Kormányablaknál kiválthat!

A tanfolyam és az "Igazolás" megszerzésének kötelezettsége alól mentesség kapható a 31/1992. (XII. 19.) NM rendelet, ill. a 27/2016. (IX. 16.) EMMI rendelet 1. mellékletében szereplő ágazatába tartozó egészségügyi szakképesítések esetében.

"B" kategória esetén a választható gépjárműtípusok:, Huynaday I.30 ,Skoda Octavia, Toyota yaris,, Volkswagen Polo, Mazda

Mozgáskorlátozott tanuló esetén - ha a tanuló biztosítja a járművet – annak érvényes oktatói igazolása, forgalmi engedélye, és kötelező felelősségbiztosítása kell, hogy legyen.

A vezetési gyakorlat csak a tanuló nevére kiállított és az AUTÓSISKOLA által hitelesített

vezetési karton birtokában kezdhető meg.

A gyakorlat kezdetekor és befejezésekor az órákat a szakoktató és a tanuló is a hitelesített vezetési kartonon aláírásukkal látják el.

A vizsgát a vizsgabiztos felfüggesztheti, ha a vizsgázó:

- Személyazonossága tekintetében a vizsgabiztost megtévesztette vagy azt megkísérelte.

-A vizsgán szeszes ital vagy más hasonlóan ható szer hatása alatt vagy egyébként a jármű biztonságos vezetésére alkalmatlan állapotban jelent meg.

-A vizsgabiztost döntésének meghozatalában előny adásával vagy ígéretével, illetőleg fenyegetéssel befolyásolni törekedett.

A hatóság az érintett vizsgázót a vizsgától legfeljebb 6 hónapi időtartamra eltilthatja.

A vizsgabiztos a vizsgát felfüggesztheti és a vizsgázót a hatóság a vizsgától legfeljebb 3 hónapi időtartamra eltilthatja, h a vizsgázó a vizsga rendjét megzavarja.

A tanuló jogai és kötelezettségei:

- A tanulónak joga van a szerződésben meghatározott feltételek mellett a szolgáltatást igénybe venni, az abban meghatározott kedvezményekkel élni, illetve köteles a szolgáltatásért a szerződésben meghatározott díjat megfizetni.

- Joga van az Építési és Közlekedési Minisztérium által kiadott képzési tematika szerinti megfelelő színvonalú oktatásban részesülni. A képzés sikeressége érdekében kötelessége a tőle elvárható együttműködést tanúsítani a képzés során.

- Amennyiben az oktatási-tanulási folyamatban olyan nehézségei merülnek fel, amelyek a képzés eredményességét, valamint a szerződés teljesülését befolyásolják, az együttműködési kötelezettség keretében joga és kötelezettsége a képző szerv felé jelezni.

-A tanulónak joga van tanulmányait más képző szervnél folytatni. Köteles az addig igénybe vett szolgáltatások ellenértékét megfizetni. A képző szerv három munkanapon belül gondoskodik a megfelelő igazolások kiállításáról, valamint a tanuló áthelyezésével járó feladatok elvégzéséről.

- A tanuló kötelessége jelezni a képző szerv felé, ha a képzés időtartama alatt olyan változás áll be, amelyek a képzés, valamint a vizsgáztatás előfeltételeinek meglétét kizárják. (Pl. orvosi, közbiztonsági, közlekedésbiztonsági alkalmatlanság.)

- A tanulók számára a tantervi óraszámok szerinti tanórákon való részvétel, valamint az előírt feladatok igazolt teljesítése kötelező.

- Gyakorlati vezetésre - előzetes ütemezés alapján - a váltás helyén pontosan, vezetésre alkalmas állapotban megjelenni köteles. Indokolt esetben 24 órával előtte lemondhatja. Utólagosan orvosi igazolással igazolhatja, ha a vezetési gyakorlaton nem jelent meg. Bármelyikük akadályoztatása esetén, a váltás helyén az oktató és a tanuló is köteles 10 percet várni.

A képző szerv jogai és kötelezettségei:

- Jogosult az általa teljesített szolgáltatásért a szerződésben meghatározott ellenértékre.

- Kötelessége a képzés és vizsgáztatás helyéről, idejéről, módjáról korrekt tájékoztatást adni.

- Kötelessége a tanulót tájékoztatni, ha a képzés időtartama alatt a tanulót érintő jogszabályváltozás, illetve egyéb lényeges változás történik.

- Amennyiben a képző szerv jelen szerződésben vállalt képzést neki felróható okból megszakítja, illetve nem fejezi be, a már befizetett és le nem vezetett, illetve fel nem használt tandíjat köteles a hallgató részére visszafizetni.

Az írásos tájékoztatóban leírt vállalkozási feltételeket a tanulók a tanfolyamra jelentkezéskor megismerik (a 18. életévüket be nem töltöttek szüleikkel is megismertetik) és aláírásukkal elfogadják.

A vezetői engedély kiadásával kapcsolatos előírások:

"B" kategóriás vezetői engedély esetén:

Az adott kategóriás vezetői engedély megszerzésére irányuló, e rendeletben előírt valamennyi vizsgakövetelmény teljesítéséről az utolsó vizsgát követően egy munkanapon belül a vizsgaközpont elektronikus vizsgaigazolás kiállításával és továbbításával adatot szolgáltat a közúti közlekedési nyilvántartó szerv részére. A vizsgaközpont a vizsgázó kérelmére az elektronikus vizsgaigazolásról másodlati példányt állít ki.

További szükséges dokumentumok:

  • érvényes orvosi alkalmasság
  • személyi igazolvány
  • lakcímkártya
  • esetlegesen meglévő vezetői engedély
  • vöröskeresztes végzetség igazolása

Kormányablakban történik a további ügyintézés.

Nem magyar állampolgárok esetén a Bp. Kormányablak jogosult az ügyintézésre Nem szükséges ilyen igazolás, ha Magyarországon megszerzett vezetői engedély pótlására irányul az eljárás.

KÉPZÉSI ADATOK:

  • ÁKÓ* (Átlagos Képzési Óraszám) 163,62%
  • VSM* (Vizsga Sikerességi Mutató) :"B" kat. elmélet 51,95% "B" gyakorlat 48,57%
  • KK (Képzési Költség) :210000Ft

* AVizsgaközpont adatai alapján

Békés, 2024. 01. 01.

Balikó György sk.

iskolavezető


© 2016 Balikó Autósiskola, Békés. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el